A másik Fél is fél

2017.okt.22.
Írta: Féderer Ágnes Szólj hozzá!

Tények és morál: az áldozat partnere a tettes

Az a baj az ilyen történetekkel, hogy az érzelmi viszonyulás elfedi a tényeket. Viszont csak az utóbbiakból rekonstruálhatnánk a társadalmi megítéléshez és netán jogi lépésekhez szükséges adatokat. Az ilyen helyzetek azonban elsősorban lélekszinten hatnak: ezzel él (vissza) az, aki túlmegy határokon, és ezért hallgat tények híján a másik, aki áldozattá válik.

jistika.jpg

Tovább

Ezekkel a mondatokkal rátalálhatsz a szerelemre

Lehet, hogy sok kudarc után már úgy gondolod, nincs esélyed egy egészséges párkapcsolatra. Előfordulhat az is, nem tartod magad szerethetőnek. Ne dobd be a törölközőt ilyen könnyen. A lelked ugyanis soha nem adja fel, csak egy kis segítségre van szüksége. Próbálj ki néhány oldó mondatot – ezek a gondolatok úgy működnek, mit a mantrák, az ismételgetésük hat rád, és változást indít el. Mondd ki hangosan az alábbi mondatokat, figyeld meg melyik hat rád. Jegyezd meg azt is, melyiket érzed közömbösnek. Lehet, hogy az mutatja a tudattalanodban megbújó akadályokat.

​​lovehunt1.jpg

Tovább

Nem is vetted észre, hogy apád molesztált?

Van egy olyan pillanat a családfelállításoknál, amikor hirtelen döbbent csend lesz a teremben. A résztvevők által alkotott körben az apa képviselője szorosan összeölelkezik a lányát képviselő csoporttaggal. Már a kép önmagáért beszél, ám az apa képviselője legtöbbször ki is mondja zavart mosollyal: nőnek látom, nem gyereknek. Mintha szerelmes lennék a lányomba.

Miért ajánlkozik fel egy lány a saját apjának? Vajon mikor lép át morális határokon egy szülő? A lelki molesztálás gyakoribb, és nehezebben tetten érhető jelenség, mint az erőszakkal kikényszerített szex.

Detti története következik.

alllc.jpg

Tovább
süti beállítások módosítása